16
08

Akrobatyka i gimnastyka dla dzieci

Akrobatyka to rodzaj aktywności fizycznej polegający na wykonywaniu ewolucji cielesnych o dużym stopniu trudności. Trening akrobatyki może mieć zupełnie inny charakter w zależności od jej odmiany. Akrobatykę dzielimy na sportową i artystyczną.Są to zajęcia ogólnorozwojowe, które dbają o równomierny i wszechstronny rozwój całego ciała. Kształtuje prawidłową postawę i wzmacnia mięśnie.

A co z gimnastyką?

Gimnastyka może być formą zabawy, dzięki której wykorzystają swoją energię. Odpowiedni dobór ćwiczeń gimnastycznych pozwala uaktywnić mięśnie u dzieci oraz polepszyć przepływ krwi. Systematyczne ćwiecznia mogą zapobiegać wystąpieniu wad postawy.

Przykłady gimnastyki :

  • Gimnastyka sportowa –  Gimnastycy sportowi wykonują krótkie układy ćwiczeń na różnych przyrządach, trwające mniej więcej od 30 do 90 sekund. Do gimnastyki sportowej zaliczane są m. in. skoki przez konia, ćwiczenia na równoważni, ćwiczenia na poręczach asymetrycznych czy ćwiczenia na drążku.
  • Gimnastyka artystyczna – poddyscyplina gimnastyki, polega na wykonywaniu układów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych, z piłką, wstążką, obręczą, skakanką lub parą maczug.

Dzięki systematycznym ćwiczeniom i gimnastyka, i akrobatyka korzystnie wpływa na mięśnie i prawidłową postawę ciała.